Утримання та поточний ремонт загального майна житлового будинку, загальних комунікацій передбачає:
Контроль за технічним станом об'єктів житлового фонду здійснюється шляхом проведення планових та позапланових оглядів.
Метою оглядів є встановлення можливих причин виникнення дефектів та вироблення заходів щодо їхнього усунення. У ході оглядів здійснюється контроль за використанням та утриманням приміщень. Технічні огляди поділяються на планові та позачергові.
Планові огляди житлових будівель проводять:
До спільного майна житлових будинків відносяться такі елементи та конструкції будівель, а також прибудинкової території:
Для забезпечення безперебійної роботи систем життєзабезпечення житлових будинків, оперативного управління та контролю за технічним станом житлового фонду, збору та узагальнення оперативної інформації про технічний стан інженерного обладнання конструктивних елементів та територій домоволодінь створено цілодобову інформаційно-диспетчерську службу (далі - ІДС).
Заявки на несправність інженерного обладнання або конструкцій повинні передаватися до ІДС та розглядатися в день їхнього надходження. В разі виникнення наслідків, що спричинили псування майна, організація усунення таких наслідків здійснюється негайно, усунення причин аварії в даному випадку має бути організовано не пізніше ніж наступного дня. У випадках, коли для усунення несправностей потрібен тривалий час, мешканці будинку повідомляються про прийняті рішення шляхом вивішування оголошень на інформаційних стендах.
Планування та організація поточного ремонту житлових будівель здійснюється обслуговуючою організацією відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів та технічними вказівками щодо організації та технології поточного ремонту житлових будівель.
Роботи, які виконуються при прибиранні територій, різняться залежно від сезону. Зимове прибирання має забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту незалежно від погодних умов. Зимове прибирання включає: підмітання та зрушення снігу, усунення слизькості, видалення снігу та снігово-крижаних утворень. Літнє прибирання включає: підмітання пилу та сміття з поверхні покриттів, поливку території для зменшення пилоутворення та зволоження повітря, видалення сміття з газонів, миття покриттів та полив зелених насаджень.
Восени, крім звичайних прибиральних робіт, проводиться підмітання та згрібання листя, очищення від сміття територій, на яких взимку передбачається складувати сніг. Навесні, крім звичайних робіт, розчищаються канави для стоку талих вод до люків і приймальних колодязів зливової мережі тощо.
Роботи з очищення від сміття та промивання урн, покажчиків вулиць та номерів будинків проводяться незалежно від сезону.
Роботи з прибирання сходових кліток включають: вологе підмітання та миття сходових майданчиків і маршів, кабін ліфтів, обмітання пилу зі стель, вологе протирання (стін, дверей, плафонів, підвіконь, віконних ґрат, перил, шаф для електрощитків та слаботочних) , миття вікон, підмітання та миття майданчика перед входом у під'їзд.
Роботи з збирання сходових клітин залежать від виду та наявності обладнання, що знаходиться на сходовій клітці: